Kulturalna Warszawa! #1

Teatr – dla wielu z nas jest to pasja oraz sposób na oderwanie się od codzienności. Oglądając sztukę, w pewnym sensie uczestniczymy w niej, podziwiamy grę aktorską oraz rozmyślamy nad morałem całej sztuki. Warszawa jest miastem, gdzie teatry są praktycznie wszędzie… Poniżej, kilka z tych, które są naprawdę warte odwiedzenia!

~ Teatr Komedia ~
Słowackiego 19a, Żoliborz

Ten teatr jest idealny nie tylko dla starszych, ale także nieco młodszych widzów. Jak można wywnioskować z nazwy teatru – repertuar kina to głównie komedie. To miejsce jest idealne dla tych, którzy chcą uciec od codziennego zgiełku.

~ Teatr Kwadrat ~
Marszałkowska 138, Śródmieście (centrum)

Teatr bazuje głównie na komediach oraz współczesnych farsach. Na scenie teatru możemy podziwiać wielkie postacie polskiej sceny, ale również wybitnych aktorów brytyjskich oraz amerykańskich.

~ Teatr Małego Widza ~
Jezuicka 4, Śródmieście (centrum, Stare Miasto)

Teatr, którego sztuki są skierowane do dzieci od 1 roku życia. Jest bardzo przytulny, a jego sztuki są oparte na najlepszej literaturze. W tym teatrze nie znajdziemy wyraźnego podziału na scenę i widownię – teatr idealny dla dzieci!

~ Och-Teatr ~
Grójecka 65, Ochota

Jest to prywatny teatr dramatyczny, który został założony w 2010 roku przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. W sezonie letnim, teatr prowadzi również występy na świeżym powietrzu, które są niesamowitą atrakcją!

~ Teatr Syrena ~
Litewska 3, Śródmieście (centrum)

Wnętrza teatru są urządzony w pięknym stylu art déco, który idealnie podkreśla charakter tego miejsca. Teatr znajduje się w tym samym budynku od roku 1948. Wizytówką teatru jest wysokiej klasy gra aktorska.

~ Teatr Muzyczny ROMA  ~
Nowogrodzka 49, Śródmieście (centrum)

Teatr Muzyczny ROMA realizuje wielkie inscenizacje światowej klasyki musicalowej. Na scenie możemy podziwiać dzieła najwybitniejszych kompozytorów. W 2009 roku pojawiła się NOVA Scena Teatru Muzycznego ROMA, na której zobaczymy kameralne formy poetyckie, a czasami także kabaret.

 

Źródło: www.teatrkomedia.pl/o-teatrze, www.teatrkwadrat.pl/o-teatrze, www.teatrmalegowidza.pl/o_teatrze.php, www.ochteatr.com.pl, www.teatrsyrena.pl/historia.html, www.teatrroma.pl

Następny artykuł z kategorii: Koszty życia w Warszawie!