Test Oferty nieruchomości na Cyprze | LOCO Real Estate
W stronę słońca

Cypr

W stronę słońca

Cypr

W stronę słońca

Cypr

W stronę słońca

Cypr

W stronę słońca

Cypr

W stronę słońca

Zamieszkaj na Cyprze

Cypr to kraj położony na Morzu Śródziemnym, często nazywany wyspą Afrodyty. Od tysiącleci wyspa była wielokrotnie podbijana ze względu na jej strategiczne położenie, a bogactwo jej historii widać w zachowanych do dzisiaj ruinach i zabytkach. Na Cyprze znajdują się słynne starożytne stanowiska archeologiczne w Salaminie, Pafos i Kurionie, malownicze zamki z okresu średniowiecza takie jak św. Hilarion, Kantara i Kolossi, a także fortyfikacje zbudowane przez Wenecjan.

Wyspa jest podzielona na dwie części przez turecką linię demarkacyjną, która oddziela cypryjską część grecką na południu od tureckiej na północy. Niezależnie od tego, czy odkrywamy wpływy tureckie na Cyprze Północnym, czy greckie na Cyprze Południowym, zawsze możemy podziwiać piękne, rajskie krajobrazy białych plaż otaczających błękitne wody.

Cypr to również stabilny i ciepły klimat, który zalicza się do najbardziej przyjaznych miejsc pod względem pogody w Europie. Średnia roczna temperatura wynosi 24 °C, co oznacza ciepłe zimy i suche, gorące lata. Co więcej, na wyspie jest średnio 3000 godzin słonecznych rocznie, co czyni ją idealnym miejscem dla miłośników słońca i ciepła.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy porzucić swoje dotychczasowe życie i przenieść się na wyspę, to warto rozważyć Cypr jako potencjalną destynację. Ta malownicza wyspa oferuje spokój i bezpieczeństwo, a jednocześnie obfituje w różnorodne atrakcje, smaki i kolory. Inwestycja w nieruchomości na Cyprze może być dobrym pomysłem, a potencjalni inwestorzy mogą cieszyć się wieloma korzyściami. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu, co oferuje ta wyspa.

Cypr to przede wszystkim
Cypr to przede wszystkim
 • NIKOZJA – Jest stolicą Cypru i jednocześnie największym miastem na wyspie. Jest to miejsce o bogatej historii, które od ponad 4500 lat ciągle jest zamieszkałe. W samym środku miasta przebiega granica między dwoma państwami: z jednej strony jest to Cypr Północny, którego większość ludności stanowią Turcy, z drugiej zaś strony jest Republika Cypru, zamieszkana przez ludność grecką. Granica praktycznie przecina stare miasto na pół. Dla turystów, którzy chcą zobaczyć wszystkie atrakcje Nikozji, przekroczenie granicy nie stanowi problemu, umożliwiając zwiedzenie zabytków znajdujących się w północnej części wyspy.Największe wrażenie na odwiedzających południową część miasta wywiera okolica Starego Miasta, które stanowi serce stolicy. Już wąskie uliczki stanowią atrakcję – można po nich spacerować godzinami, a w zakamarkach starówki wciąż można znaleźć małe rzemieślnicze warsztaty i sklepiki, które czekają na odkrycie przez turystów. Stare miasto otacza około pięciokilometrowy mur zbudowany z piaskowca w XVI wieku, po tym jak miasto zostało zdobyte przez Wenecję. Mur ‘wenecki’ posiada trzy wjazdowe bramy – Kireńska, Famagusta i Pafos, a one same stały się w pewnym stopniu atrakcjami Nikozji wartymi zobaczenia
 • AMATHUS – Kiedyś tętniące życiem miasto i jedno ze starożytnych królestw Cypru, jest jednym z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych do odwiedzenia w dystrykcie Limassol. Amathus był drugim co do ważności miejscem kultu Afrodyty na wyspie, po Pafos, które słynie jako miejsce narodzin bogini. Na miejscu znajduje się wiele cennych znalezisk archeologicznych, w tym agora, łaźnie publiczne, świątynia Afrodyty, wczesnochrześcijańskie bazyliki i kilka grobowców.
 • AYIA NAPA – To jeden z najpopularniejszych kurortów na Cyprze. Znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy, która należy do Grecji. Miasto wzięło swoją nazwę od klasztoru z okresu weneckiego. Ayia oznacza „święte” po grecku, a Napa to „zadrzewiona dolina”. Kiedyś mała rybacka wioska, obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych przez turystów kurortów na Cyprze. W Ayia Napa znajduje się wiele barów, kawiarni i klubów nocnych, które przyciągają miłośników dobrej zabawy. Dla tych, którzy chcą bawić się aż do białego rana jednym z najpopularniejszych miejsc jest ulica Loúka Loúka Street.

  W okolicy Aya Napa, znajduje się utworzony w 1993 roku Park Narodowy Cape Greco, uznawany za perełkę Cypru. Na terenie parku znajdują się liczne jaskinie, formacje skalne oraz klify wapienne, które są uważane za jedne z najpiękniejszych na wyspie. Wejście do parku jest bezpłatne, a na terenie dostępne są trasy turystyczne dla pieszych i rowerzystów oraz miejsca parkingowe. Warto tu zobaczyć m.in. Most Miłości – skalny most o długości 6 metrów, który powstał bez ingerencji człowieka, jaskinie w klifach – Sea Caves, wzgórze Cavos oraz Pomnik Pokoju (Monument of Peace) – najwyższy punkt przylądka, a także jaskinię Cyclop, która według legend była zamieszkana przez mitycznego Cyklopa.

 • LIMASSOL – Jest największym portem handlowym na Cyprze i skupia się tu większość przeładunku morskiego na wyspie. W mieście wytwarza się różnorodne produkty, w tym tekstylia, meble, buty, napoje, produkty spożywcze, stal oraz sprzęt elektryczny. Jednak to produkcja wina i koniaków, szczególnie tych z regionu Trodos, cieszy się szczególną renomą. Firmy winiarskie takie jak KEO, LOEL, SODAP i ETKO mają tu swoje siedziby. Ich wina są znakomitej jakości i często nagradzane na międzynarodowych targach winiarskich.Dla miłośników historii i kultury polecamy odwiedzenie Zamku Limassol, który znajduje się tuż przy porcie. Zamek został zbudowany przez Ryszarda Lwie Serce w 1193 roku. Obecnie w zamku znajduje się Muzeum Średniowiecza. Warto również zobaczyć Muzeum Archeologiczne, które znajduje się na wzgórzu Amathus, około 11 km na wschód od Limassol. Muzeum prezentuje zbiory z wykopalisk prowadzonych na terenie starożytnego miasta Amathus.

  Jeśli chodzi o zakupy, warto odwiedzić ulicę Anexartisias, gdzie znajdują się najważniejsze sklepy. Inną atrakcją jest kolorowy i głośny bazar miejski, który ma charakterystyczny śródziemnomorski klimat. W starym mieście warto też zwrócić uwagę na Meczet Cami Kebir (który już nie jest czynną świątynią) i kościół Agia Nap – to dwa zabytki, które warto zobaczyć podczas spaceru po tym historycznym miejscu.

  Jednak to nie wszystko, co Limassol ma do zaoferowania. Nie brakuje tu także pięknych plaż z ciepłym, złocistym piaskiem i krystalicznie czystą wodą o odcieniu akwamaryny, które przyciągają turystów z całego świata, a w roku 2022 miasto wzbogaciło się o kolejną atrakcję turystyczną – znajdujące się pod wodą ruiny portu, który był bramą do królewskiego miasta Amathus.

 • PROTARAS – Niewielka miejscowość położona niedaleko Ayia Napa, która staje się coraz bardziej popularnym centrum turystycznym. Przedtem to miejsce w zasadzie nie było zamieszkane. Zajmowały je głównie wiatraki, które do dziś przetrwały i nadają miastu unikalny charakter. Aktualnie znajdują się tutaj nowoczesne hotele, restauracje, bary i dyskoteki, liczne zatoki z krystalicznie czystą wodą.Protaras to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych! Nurkowanie, żeglarstwo, parasailing, windsurfing, kitesurfing, jet-ski, narty wodne – to tylko niektóre z dostępnych opcji. Oczywiście, nie tylko w wodzie można spędzać czas. Korty tenisowe czy rowery górskie to alternatywa dla tych, którzy wolą spędzać czas na lądzie.

  Nie można zapomnieć o plażach – Flamingo to raj dla miłośników kąpieli słonecznych i morskich. Najbardziej znana plaża w Protaras, Fig Tree Bay, przyciąga nie tylko pięknym piaskiem, ale i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Natomiast Green Bay to spokojna plaża, z dala od zgiełku, gdzie można się zrelaksować i nacieszyć pięknym widokiem.

 • LARNAKA – Popularne miejsce wypoczynkowe, które przyciąga turystów dzięki swojej sławnej promenadzie z rzędami palm, kafejkami i tawernami, a także portem, odwiedzanym przez amatorów jachtów z całego świata. Larnaka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc wypoczynkowych na Cyprze, jednakże w przeciwieństwie do kurortów takich jak Limassol czy Pafos, miasto to charakteryzuje się znacznie spokojniejszą i bardziej kameralną atmosferą.Larnaka to miasto o bogatej historii, które przez wieki nazywane było Kition, to stąd wywodził się jeden z najsłynniejszych greckich filozofów (twórca stoicyzmu) – Zenon z Kition. Obecna nazwa miejscowości wywodzi się z greckiego słowa larnaks, co oznacza kamienne, gliniane lub ceramiczne pojemniki w kształcie skrzyni, wykorzystywane do przechowywania zasobów lub jako sarkofagi dla zmarłych.

  Zabytki, które warto zobaczyć, to przede wszystkim: kościół św. Łazarza, który według tradycji jest miejscem pochówku Łazarza, przyjaciela Jezusa, a także mauzoleum Tekke Hala Sultan, sanktuarium muzułmańskie, poświęcone ciotce Proroka Mahometa. W Larnace znajduje się również muzeum archeologiczne, w którym można zobaczyć zbiory z okresu neolitu aż po czas rzymski oraz wczesnochrześcijański.

  Najpopularniejsze plaże Larnaki to Finikoudes Beach z białym piaskiem, zlokalizowana w samym centrum miasta oraz McKenzie Beach, plaża z czarnym piaskiem, zlokalizowana w pobliżu portu lotniczego.

 • PAFOS – Starożytne miasto, które nie tylko było dawną stolicą Cypru, ale także słynie z pięknych plaż, wspaniałych zabytków i różnorodnej oferty rozrywkowej. W samym mieście znajduje się wiele zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO, w tym m.in. mury miejskie, nekropolia oraz rzymskie mozaiki.W porcie Pafos znajduje się niewielki XIV-wieczny fort, który pełnił ważną rolę w obronie miasta. Nadmorska promenada to kolejna atrakcyjna część miasta, szczególnie zachwycająca podczas zachodu słońca.

  Pafos jest również znane z różnorodnych festiwali i wydarzeń kulturalnych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Pafos Aphrodite, odbywający się co roku w lipcu i sierpniu.

  Ok 25 km od miasta Pafos znajduje się skała Afrodyty, nazywana także Grotą Afrodyty lub Skalą miłości. Według mitu greckiego, to właśnie tutaj z morskiej piany narodziła się bogini miłości – Afrodyta, która na tej skale po raz pierwszy stanęła na ziemi. Skała Afrodyty jest uważana za miejsce szczególnie dla zakochanych, którzy przybywają tu, aby złożyć ofiarę bogini i prosić o szczęście w miłości.

Ewelina Sadanowicz
Twój doradca i opiekun ofert na Cyprze

Ewelina Sadanowicz

Pomysłodawczyni i współwłaścicielka biura, związana z rynkiem nieruchomości od 2005 roku. Posiada wykształcenie ekonomiczne ze specjalizacją rachunkowość oraz certyfikat trenera mentalnego.

W początkowej fazie swojej kariery specjalizowała się w zarządzaniu najmem i wynajmie nieruchomości dla cudzoziemców. W 2007 roku uzyskała licencję zarządcy nieruchomości, a następnie pośrednika w obrocie nieruchomościami nadane przez Ministra Infrastruktury. Od tamtej pory regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach branżowych, aby stale doskonalić swoje kwalifikacje zawodowe.

PL
EN
Zadzwoń do mnie:
+48 502 377 292
Przygotuję selekcję wyjątkowych nieruchomości specjalnie dla Ciebie

Napisz do mnie

  Oferty Cypr

  Mieszkanie, 84.14m2, Cypr – 2611/464/OMS

  Mieszkanie na sprzedaż, Cypr, 84.14 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  84.14m2
  358 000 eur
  Dom, 236.7m2, Cypr – 392/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 236.7 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  236.7m2
  963 000 eur
  Dom, 450m2, Cypr – 391/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 450 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  450m2
  1 618 000 eur
  Mieszkanie, 141.36m2, Cypr – 2605/464/OMS
  141.36m2
  587 000 eur
  Dom, 263.28m2, Cypr – 387/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 263.28 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  263.28m2
  1 462 000 eur
  Dom, 469m2, Cypr – 386/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 469 m2

  Kissonerga, Κοινότητα Κισσόνεργας, Dystrykt Pafos 
  469m2
  3 398 000 eur
  Dom, 141m2, Cypr – 384/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 141 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  141m2
  580 000 eur
  Dom, 148.5m2, Cypr – 383/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 148.5 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  148.5m2
  565 000 pln
  Dom, 281.47m2, Cypr – 382/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 281.47 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  281.47m2
  1 330 000 eur
  Dom, 730.85m2, Cypr – 381/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 730.85 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  730.85m2
  3 190 000 eur
  Dom, 422.9m2, Cypr – 377/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 422.9 m2

  Pafos, Dystrykt Pafos 
  422.9m2
  1 426 000 eur
  Mieszkanie, 267.7m2, Cypr – 2532/464/OMS

  Mieszkanie na sprzedaż, Cypr, 267.7 m2

  Λεμεσός, Δήμος Λεμεσού, Λεμεσός, Limassol, Limassol 
  267.7m2
  1 935 000 eur
  Mieszkanie, 1058.6m2, Cypr – 2421/464/OMS

  Mieszkanie na sprzedaż, Cypr, 1058.6 m2

  Λεμεσός, Δήμος Λεμεσού, Λεμεσός, Limassol, Limassol 
  1058.6m2
  12 655 000 eur
  Mieszkanie, 82m2, Cypr – 2420/464/OMS
  82m2
  399 000 eur
  Dom, 216m2, Cypr – 320/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 216 m2

  Coral Bay, Peyia, Pafos, Coral Bay 
  216m2
  1 008 000 eur
  Dom, 469m2, Cypr – 319/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 469 m2

  Kissonerga, Κοινότητα Κισσόνεργας, Pafos, Pafos 
  469m2
  3 384 000 eur
  Dom, 136.9m2, Cypr – 318/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 136.9 m2

  Kato Paphos, Paphos Municipality, Pafos, Pafos 
  136.9m2
  565 000 eur
  Dom, 129.6m2, Cypr – 317/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 129.6 m2

  Kato Paphos, Paphos Municipality, Pafos, Pafos 
  129.6m2
  549 000 eur
  Dom, 281.55m2, Cypr – 316/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 281.55 m2

  Chloraka, Κοινότητα Χλώρακα, Pafos, Pafos 
  281.55m2
  1 980 000 eur
  Dom, 263.28m2, Cypr – 315/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 263.28 m2

  Chloraka, Κοινότητα Χλώρακα, Pafos, Pafos 
  263.28m2
  1 462 000 eur
  Dom, 206m2, Cypr – 314/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 206 m2

  Kamares, Κοινότητα Τάλας, Pafos, Kamares 
  206m2
  820 000 eur
  Inwestycja, 1660m2, Cypr – 44/464/OI

  Inwestycja, Cypr, 1660 m2

  Kamares, Paphos 
  1660m2
  Zapytaj o cenę
  Mieszkanie, 227.56m2, Cypr – 2410/464/OMS

  Mieszkanie na sprzedaż, Cypr, 227.56 m2

  Λεμεσός, Δήμος Λεμεσού, Λεμεσός, 3085 
  227.56m2
  2 200 000 eur
  Dom, 131.07m2, Cypr – 313/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 131.07 m2

  Χλώρακας, Κοινότητα Χλώρακα, Pafos, Polis Chrysochous 
  131.07m2
  459 000 eur
  Dom, 122.35m2, Cypr – 312/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 122.35 m2

  Χλώρακας, Κοινότητα Χλώρακα, Pafos, Kamares 
  122.35m2
  672 000 eur
  Mieszkanie, 222.4m2, Cypr – 2409/464/OMS

  Mieszkanie na sprzedaż, Cypr, 222.4 m2

  Λεμεσός, Δήμος Λεμεσού, Λεμεσός, Limassol,Cypr 
  222.4m2
  1 411 000 eur
  Dom, 266.76m2, Cypr – 311/464/ODS

  Dom na sprzedaż, Cypr, 266.76 m2

  Χλώρακας, Κοινότητα Χλώρακα, Pafos, Chloraka 
  266.76m2
  1 418 000 eur
  Inwestycja, 144m2, Cypr – 30/464/OI

  Inwestycja, Cypr, 144 m2

  Kato Paphos, Paphos Municipality, Pafos, Pafos 
  144m2
  Zapytaj o cenę
  Inwestycja, 280m2, Cypr – 29/464/OI

  Inwestycja, Cypr, 280 m2

  Coral Bay, Peyia, Pafos, Coral Bay 
  280m2
  Zapytaj o cenę
  Inwestycja, 134m2, Cypr – 28/464/OI

  Inwestycja, Cypr, 134 m2

  Limassol, Limassol Municipality, Limassol District, Limassol 
  134m2
  Zapytaj o cenę
  Inwestycja, 150m2, Cypr – 27/464/OI

  Inwestycja, Cypr, 150 m2

  Mandria, Κοινότητα Μανδριών, Pafos, Mandria 
  150m2
  Zapytaj o cenę
  Inwestycja, 135m2, Cypr – 26/464/OI

  Inwestycja, Cypr, 135 m2

  Chloraka, Κοινότητα Χλώρακα, Pafos, Chloraka 
  135m2
  Zapytaj o cenę
  Pliki Cookie

  W tej witrynie stosujemy pliki cookie do gromadzenia informacji o tym, w jaki sposób osoby odwiedzające korzystają z naszej witryny internetowej. Dzięki tym informacjom na bieżąco ulepszamy działanie witryny oraz zapewniamy użytkownikom optymalne warunki korzystania z serwisu i oferty. Klikając Akceptuj wszystkie, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zarządzać wykorzystywanymi przez nas plikami cookie, prosimy kliknąć Ustawienia.

  Poniższy panel umożliwia dostosowanie preferencji dotyczących zgody na korzystanie z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób te moduły śledzące nam pomagają i jak działają, zapoznaj się z polityką cookies. Możesz przejrzeć i zmienić swoje wybory w dowolnym momencie.