Mieszkanie nie chce się wynająć?
Niby wszystko wydaje się być proste. Posiadasz mieszkanie na wynajem, mogłoby się wydawać, że wielkość mieszkania jest wprost idealna dla singla, a nawet pary, lokalizacja w centrum również zachęcająca, a jednak klienci nie dzwonią z zapytaniami, a po oglądaniu mieszkania na wynajem urywa się kontakt. Czego wystrzegać się, by już na wstępie nie zniechęcić przyszłych najemców?
1. Treść ogłoszenia
W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się w Internecie, dlatego również od niego zaczynamy poszukiwania. Szukając najemcy, wrzucamy ofertę „mieszkanie na wynajem” do sieci. Sama treść ogłoszenia powinna być dość neutralna. Nie zachwalajmy, nie namawiajmy, nie podkreślajmy trzy razy, że w mieszkaniu są włoskie płytki czy złote klamki. Im bardziej chcemy coś sprzedać, tym gorzej wychodzi to w praktyce. Nie ma nic gorszego niż nachalny sprzedawca. Należy trzymać się faktów i podać konkretne oraz rzetelne informacje. Pamiętajmy również, że raz dobrze przygotowana oferta może być wykorzystana wielokrotnie.
2. Zdjęcia nieruchomości
Klienci kupują oczami. Jeśli w ofercie nie ma zdjęć lub zdjęcia są kiepskiej jakości – mieszkanie zostanie odrzucone już w pierwszej fazie selekcji. Jeśli jeszcze nie współpracujesz z agencją nieruchomości, a zależy Ci na szybkim wynajmie, polecamy oddać mieszkanie w ręce profesjonalnego agenta nieruchomości. Wiodące agencje nieruchomości specjalizujące się w wynajmie – takie, jak np. LOCO Nieruchomości – nie pobierają dodatkowych opłat za zrobienie sesji zdjęciowej, a dzięki temu zabiegowi oferta zyskuje na wartości i prawdopodobieństwo wynajmu zwiększa się aż o 53%.
3. Cena wynajmu
Należy spojrzeć obiektywnie na swoją nieruchomość na wynajem. Właściciele często oczekują zbyt wygórowanych sum, tym samym odstraszają potencjalnych nabywców. Zanim wstawisz ogłoszenie na portale, przejrzyj podobne oferty (po względem lokalizacji, wieku budynku, metrażu) i zastanów się, czy warto zawyżać cenę, czy chcesz mieszkanie wynająć, czy wynajmować w nieskończoność i płacić za kolejne „podbicia” i wyróżnienia ofert. Czas działa na Twoją niekorzyść, każdy kolejny tydzień bez najemcy to brak dochodu – „lepiej jeść mniejszą łyżką, a częściej”.
4. Prezentacja nieruchomości (bałagan, nieprzyjemny zapach)
Masz tylko 5 sekund, aby zrobić pierwsze wrażenie! Posprzątaj mieszkanie, wymień przepaloną żarówkę czy urwany wieszak łazienkowy. Kup subtelnie pachnący odświeżacz powietrza i otwórz okno przed wizytą potencjalnego Klienta. Czasem niewiele znaczy bardzo dużo. Spróbuj podkreślić atuty swojej nieruchomości, spraw, żeby klienci poczuli się jak w domu.
A jeśli nie wiesz jak to zrobić? Skorzystaj z porady Home Staging i profesjonalnego Home Stagera https://www.loco-estate.com/Uslugi/Home_staging
Następny artykuł z kategorii: Umowa na wyłączność – co, jak i dlaczego?