PUNKTY WIDOKOWE W WARSZAWIE!
Warszawa jest położona na płaskim terenie nizinnym, a co za tym idzie – brakuję tutaj naturalnych punktów, które pozwalałyby nam na podziwianie miejskiej panoramy. Jest jednak w Warszawie kilka miejsc, dzięki którym możemy „z góry” podziwiać piękno naszej Stolicy.
~ Pałac Kultury i Nauki – taras widokowy „trzydziestka” ~
Plac Defilad 1, Śródmieście
Ten taras widokowy zlokalizowany jest na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Będąc na nim podziwiamy Warszawę z wysokości 114 metrów. Na taras wwożą gości dwie nowoczesne windy.
~ Dzwonnica kościoła św. Anny ~
ul. Krakowskie Przedmieście 68, Śródmieście
Kościół stoi tuż przy Placu Zamkowym, a widok z niej rozpościera się na jeden z najpiękniejszych widoków w Warszawie – Starówkę oraz prawobrzeżną część Warszawy. Na punkt widokowy musimy wejść po 150 kamiennych schodkach.
~ Gnojna Góra ~
ul. Brzozowa, Stare Miasto, Śródmieście
Przez wiele setek lat na górze znajdowało się wysypisko śmieci. Dzisiaj, na tej zlokalizowanej na Starym Mieście górze, znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się widok na przepiękną Wisłę oraz prawobrzeżną część miasta.
~ Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego – ogród dachowy ~
ul. Dobra 56/66, Śródmieście
Jest to jeden z najpiękniejszych ogrodów dachowych w… Europie! Możemy z niego podziwiać Warszawę, wszystkim znany Most Świętokrzyski oraz Wisłę. Ogród jest znakomitych miejscem dla miłośników fotografii.
~ Stacja Balon ~
ul. Wybrzeże Szczecińskie, koło Mostu Świętokrzyskiego, Praga Północ
Jest to ogromny balon helowy z platformą widokową. Będąc na platformie możemy podziwiać rozległą panoramę Warszawy z wysokości aż 120 metrów! Czas trwania lotu to 15 minut.
~ Wieża w Muzeum Powstania Warszawskiego ~
ul. Grzybowska 79, Wola
Wieża znajduje się nad gmachem Muzeum i sięga 32 metrów. Na jej ścianie widnieje symbol Polski Walczącej. Z wieży możemy zobaczyć panoramę śródmieście oraz bliskiej Woli. Na wieżę wjedziemy panoramiczną windą.
~ Górka Szczęśliwicka ~
ul. Drawska 22, Ochota
Jest to całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice”, który jest jednym z największych ośrodków tego typu w Europie. Stojąc na szczycie stoku (75 metrów) możemy podziwiać piękną panoramę Warszawy. Na szczyt stoku dotrzemy za pomocą kolejki krzesełkowej.
~ Kopiec Powstania Warszawskiego ~
ul. Bartycka, Mokotów
Kopiec jest sztucznym wzniesieniem o wysokości 120 metrów. Został on usypany z gruzów zniszczonej Warszawy po wojnie. Na jego szczycie znajduje się pomnik Polski Walczącej. Na szczyt kopca możemy dotrzeć za pomocą 400 stopni.
Następny artykuł z kategorii: Veturilo – warszawski rower publiczny!