Praga – miejsce z niespotykanym klimatem!

Praga jest nieoficjalną stolicą Warszawy. Zlokalizowana na wschodnim brzegu Wisły, po raz pierwszy wspomniano o niej w 1432 roku i aż do 1791 roku tworzyła ona oddzielne miasto. Do tej pory jest ona określano jako odrębna część miasta. Praga jest podzielona na część północną (Praga-Północ) oraz południową (Praga-Południe).

Zły wizerunek Pragi nie jest wyssany z palca. Dawniej, Praga była bardzo zaniedbaną dzielnicą, zamieszkiwaną przez najbiedniejsze społeczeństwa. Przez wielu Praga jest nazywana Brooklynem Warszawy.

Na Pradze znajdziemy najstarsze budynki w Warszawie.

Z drugiej strony, Praga jest wyjątkowym środowiskiem dla wielu galerii oraz architektów, którzy lubią klimat starych fabryk oraz kamienic. Obecnie, Praga jest systematycznie odnawiana i staje się przereklamowana. Młodzi artyści oraz projektanci przenieśli się tutaj ze swoimi pracowniami. Dom w starych częściach Pragi znalazło także wiele nowych klubów.

Chociaż dzielnica sama w sobie jest dosyć niebezpieczna i trzeba być nieco ostrożnym podczas wieczornych spacerów, to nie można się do niej od razu uprzedzać. Na przykład ulica Ząbkowska jest warta odwiedzenia – stoją tutaj przepiękne domy, które były częścią scenerii wielokrotnie nagradzanego filmu „Pianista”.

Tutejsze ulice czerpią swoje nazwy z różnych krajów świata, np. ulica Francuska, która jest centrum Saskiej Kępy. Przedwojenne, modernistyczne wille mieszczą wiele przytulnych barów i restauracji.

Francuscy ekspaci powinni rozważyć te okolice, jako miejsce zamieszkania ze względu na francuską szkołę międzynarodową oraz francuskie przedszkole, które są zlokalizowane w tej okolicy.

Dołącz do dyskusji, jeśli chcesz wyrazić swoją opinię o Pradze!

Następny artykuł z kategorii: Ochota – przyjazna dzielnica !