Mieszkanie na poddaszu!

Do niedawna mieszkania na poddaszu były uznawane za problematyczne i mało atrakcyjne wnętrza. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Możemy spotkać się z dużą ilością chętnych, poszukujących własnego lokum właśnie na poddaszu. To właśnie skosy, które często uznawane są za wadę lokali, okazują się ich największą zaletą!

W salonie niska przestrzeń idealnie nadaje się na ustawienie komody lub do utworzenia przytulnego kącika wypoczynkowego — wystarczy wstawić tam wygodną sofę lub fotel. W sypialni skos jest idealnym miejscem na ustawienie łóżka — wysoka część pomieszczenia może być wtedy zaaranżowana na wygodną garderobę. Skosy w kuchni są natomiast idealnym miejscem na liczne ukryte systemu przechowywania. Jeżeli chodzi zaś o łazienkę — pod skosem może stanąć wygodna i elegancka wanna. Bardzo często wysokość lokalu na poddaszu pozwala nam na zaprojektowanie antresoli, którą można przeznaczyć na przykład jako gabinet.

A Ty jak zaaranżowałbyś swoje mieszkanie na poddaszu?

źródło: Arleta Królczyk, „Mieszkanie na poddaszu? Szansa na wyjątkowe wnętrze” w: Magazyn Rynku Nieruchomości Estate, numer 4

Następny artykuł z kategorii: Psychologia kolorów, czyli jaki kolor wybrać?