Klimt House

Klimt House

Gustav Klimt to artysta o niesłabnącej popularności. I tak jak wyróżniały się jego działa, tak wyróżnia się zainspirowany nimi Klimt House. Związek architektury z malarstwem jest widoczny na każdym kroku tej inwestycji, położonej na Starym Mokotowie przy ulicy Kazimierzowskiej, ponieważ dokładne reprodukcje obrazów widoczne są niemalże w każdym miejscu. Nadaje to całości tej budowli o siedmiu kondygnacjach niepowtarzalny charakter.

Spoglądając na fasadę zauważamy przede wszystkim rozległe tarasy, które zdają się separować intymne życie mieszkańców. Budowla wygląda schludnie, nowocześnie i elegancko. Wnętrza natychmiast zwracają uwagę dbałością o szczegóły wykonania, do tego stopnia, że wyrażenie „klatka schodowa” wydaje się nie przystawać do stanu faktycznego. Wykwintność wykończenia jest wyczuwalna na każdym kroku.

Apartamenty w Klimt House to klasa sama w sobie. Znów trzeba powiedzieć o wyczuciu artystycznym, z jakim zostały rozplanowane i urządzone. Skorzystano z elementów wytwornych oraz materiałów o wysokiej jakości. Największe apartamenty w budynku mierzą 190 m2. To miejsca komfortu i odpoczynku, doskonale wyposażone i przemyślane w każdym detalu. Apartamentowiec jest wkomponowany w okolicę, w której występuje wiele zabytkowych kamienic. Projektanci pomyśleli także o specjalnej strefie w budynku, która z założenia ma służyć wyłącznie odprężeniu i relaksowi.

Lokalizacja należy do wyjątkowo ciekawych. Szybko możemy znaleźć się w parku Dreszera, na Polach Mokotowskich, gdzie dostaniemy się do metra. Komunikacja miejska jest rozbudowana. Przemieszczanie się w mieście nie stanowi więc problemu. Bliskość terenów zielonych i ekologicznych, wysoki standard apartamentów oraz jedyny w swoim rodzaju charakter tego miejsca, czyni je niezwykle atrakcyjnym dla każdego mieszkańca.